نتایج جستجو برای عبارت :

سفره خانه و رستوران سنتی شبستان بردسکن

اگه گذرتان به بردسکن افتاد ، حتماً از سفره خانه و رستوران سنتی شبستان دیدن کنید و از غذاهای سنتی آن نظیر دیزی سنگی ، قورمه گوسفندی ، کشک بادمجان ، آش رشته و دیگر غذاهای سنتی و محلی آن امتحان کرده و لذت ببرید . این رستوران که به شکل معماری سنتی ساخته شده در ابتدای ورودی شهر بردسکن و در ضلع شمالی میدان نماز قرار دارد . فضای دنج و محیط آرام این رستوران همراه با پخش موسیقی های سنتی ، یک شب خاطره انگیز را برای شما عزیزان رقم می زند . 

اگه گذرتان به بردسکن افتاد ، حتماً از سفره خانه و رستوران سنتی شبستان دیدن کنید و از غذاهای سنتی آن نظیر دیزی سنگی ، قورمه گوسفندی ، کشک بادمجان ، آش رشته و دیگر غذاهای سنتی و محلی آن امتحان کرده و لذت ببرید . این رستوران که به شکل معماری سنتی ساخته شده در ابتدای ورودی شهر بردسکن و در ضلع شمالی میدان نماز ( میدان ترمینال ) قرار دارد . فضای دنج و محیط آرام این رستوران همراه با پخش موسیقی های سنتی ، یک شب خاطره انگیز را برای شما عزیزان رقم می زند
حدود یکسالی هست که بعضی شب ها با خانمم میرم شبستان و اونجا چایی و غذا میخوریم . شبستان یک سفره خانه سنتی هست . الان دیگه من اونجا خودمانی شدم و میرم توی آشپزخونه کمک میکنم . آخه به من میگه بیا با هم اینجا شریک بشیم ولی من میگم خب پول ندارم . میگه : 40 یا 50 میلیون تومان هم بیاری خوبه . میگم خب الان هیچی ندارم . بهش میگم آخه خونه درست کردم و ماشین هم خریدم همش با وام هست و قرض . حسن به من میگه تو خودتو خشک میگیری میدونم خیلی پول داری .
خلاصه حسن فعلاً در ش
اولین برنامه گروه کوهنوردی و طبیعت گردی دوستداران طبیعت بردسکن در سال 1398 ، طبیعت گردی دره ارغوان بود که در روز جمعه 23 فروردین ماه برگزار شد . دره ارغوان در فاصله 25 کیلومتری شمال شهرستان بردسکن قرار دارد و مسیر دسترسی به دره ارغوان از داخل روستای علی آباد کشمر می باشد . 
به دلیل بارندگی ها و سیلاب های اخیر که در منطقه بردسکن بی سابقه بود باعث شده تا سد دره ارغوان همانند تمامی سد ها و بندهای خاکی که در این منطقه می باشد آبگیری شود و حتی در بعضی م
آشنایی با آداب غذا خوردن در رستوران
اگر تا به حال به رستوران های لوکس رفته باشید حتما می دانید که غذا خوردن در این رستوران ها آداب و رسوم خاص خود را دارند. رستوران های لاکچری چه در ایران و چه در کشورهای مختلف دنیا از اصولی بین المللی پیروی می کنند که اطلاع از آن ها ضروری است. ممکن است برخی از آداب غذا خوردن در رستوران از جمله نحوه قرار دادن قاشق و چنگال، دستمال سفره و … را بدانید، اما از برخی دیگر بی اطلاع باشید. امروز می خواهیم مهم ترین و ضروری
میدان نماز بردسکن در ابتدای ورودی این شهر قرار دارد ( ورودی بردسکن از سمت مشهد ، کاشمر و سبزوار ) . المان زیبایی داخل این میدان ساخته شده است که در شب زیبایی خاصی دارد . میدان نماز در بین بردسکنی ها به فلکه ترمینال معروف است و این بخاطر قرار گرفتن ترمینال مسافربری بردسکن در دور این میدان است . تصاویر میدان نماز بردسکن را از زوایای مختلف در پایین مشاهده کنید ...

برنامه این هفته گروه کوهنوردی و طبیعت گردی دوستداران طبیعت بردسکن ، پیاده روی و گلگشتی در طبیعت زیبای کویر ماسه ملک بابو از توابع بخش انابد بود . کویر ماسه ( تپه های شنی ) در جنوب شهرستان بردسکن و در مجاورت روستای خالی از سکنه ملک بابو قرار دارد . 
برای رفتن به این تپه های شنی باید از مسیر شهر بردسکن به سمت روستاهای ابراهیم آباد و باب الحکم برویم و بعد باید از مسیر روستاهای حطیطه ، اسلام آباد و زمان آباد گذر کنیم و بعد به روستای خالی از سکنه ملک

متن آهنگ :
مردم شهر مهمان نواز من ، در تلاشند در ساحل کویر (2)
جوشد از مهربانی و مهرشان ، چشمه سار صفا از دل کویر
این دیار مهربانی من است ، سرزمین خوب من بردسکن است
سینه از نور حق مالامال ، مهر خورشیدی اش تابنده
با سرافرازیه میهن و وطن ، جاودان شهر من سرزنده
مقدم پاک امام هشتم است ، دشت در دشت دل انگیزش صفاست
نقش آثار کهن بر دامنش ، شهر من مهد شهیدان خداست (2)
مانده در ذهن تاریخ خطه ام ، فیروزآبادم و کشمر کهن
مهری بر زبان دوست دارمت ، ای سرای زندگی

متن آهنگ :

مهری بر زبان دوست دارمت ، ای سرای زندگ
متن آهنگ :
مهری بر زبان دوست دارمت ، ای سرای زندگی ا
پشی محصولی دیگر از تولیدات کارخانه های فرش ماشینی می باشد که در کنار فرش ماشینی بافته می شود. پشتی منزل یا همان پشتی دیواری برای مصرف کنندگان با فیمت کارخانه به فروش می رسد و ارسال انها به صورت مستقیم انجام می شود. فروش انلاین پشتی سفره خانه با طرح های فراوان و در کیفیت های متفاوت توسط شرکت فرش ارتمیس صورت می گیرد و قیمت انها برای رستوران های سنتی، سفره خانه و قهوه خانه به صورت عمده حساب می شود.

www.artemiscarpetco.com
شماره تلفن: 09356629532
مناره فیروزآباد یکی از آثار تاریخی شهرستان بردسکن در استان خراسان رضوی می باشد .
این اثر باشکوه تاریخی در فاصله 25 کیلومتری جنوب شهرستان بردسکن ، در روستای فیروزآباد از توابع بخش شهرآباد قرار دارد .

تصاویر بیشتر از این اثر تاریخی را در ادامه مطلب ببینید ...
ادامه مطلب
در راستای زیباسازی سطح شهر ، ویژه نوروز سال 1399 چندین المان نوروزی در سطح شهر بردسکن جانمایی و نصب شده است . این کار با هدف زیباسازی سیما و منظر شهر صورت می گیرد که مورد استقبال مردم و میهمانان نوروزی قرار می گیرد .
تصاویری از المان های نوروزی که در سطح شهر بردسکن نصب شده است را در ادامه مشاهده کنید ...

نوار کاست : این المان در چهار راه صدف نصب شده است . ( انتهای بولوار امام رضا ع )

این المان زیبا در اطراف میدان شهدا نصب شده است 

المان زیبای نام
یکی از خوبی‌های فرهنگ ما ایرانی‌ها، همین دور هم جمع شدن‌ها، مهمونی دادن‌ها و در یک کلام  صله رحم است. حالا می‌خواهد عصرانه باشد و به خوردن چای و میوه و شیرینی ختم شود و یا به صرف ناهار یا شام.
بچه که بودم وقتی مهمان برای شام یا ناهار می‌آمد از قبل با خواهر و برادرم هماهنگ می‌کردم که وقتی غذا تمام شد چه کسی سفره رو دستمال بکشد و تمیز کند. که گاهی تا آخرین لحظه این سوال بی جواب باقی می‌ماند. تا اینکه سفره های یکبار مصرف آمد به بازار و کم کم سخت

انواع عروسک بادی با طرحهای گوناگونآشپز لاغر وچاق /مکانیک /جغد/داقک/بستنی/باب اسفنجی/منیوم/جوجه/لوله ای /گاو/و...برای رستوران ها.سفره خانه ها.تالارها.قهوه خانه ها.کارواش ها.فروشگاه هاخانه های بازی.مهد کودک هاو....شماره تماس ما۰۹۱۲۹۴۲۶۶۸۷عبدیآدرس دفتر: تهران جاده ملارد خیابان اهری پ۳۲۵۲آدرس کارگاه : جاده ملارد خیابان پیک نیلوفر ۵۰ پلاک ۴
شهرستان بردسکن که در استان خراسان رضوی قرار دارد دارای آثار تاریخی و باستانی بیشماری میباشد که تعدادی از این آثار ، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است . با ما همراه باشید و قرار است در این پست از وبلاگ ، یکی دیگر از آثار تاریخی بردسکن را معرفی کنیم . 
آب انبار سید باقر با دو بادگیر بسیار زیبا :
 آب انبار سید باقر در شهر بردسکن واقع شده و مربوط به دورۀ قاجاریه است . از ویژگیهای بارز آن وجود دو بادگیر بسیار زیبا است که  نقش بسزایی در سرد مان
تزیین سفره هفت سین
ایده تزیین سفره هفت سین و چیدمان ان یک سنتی است که از قدیم در بین مردم ایران بوده و ادامه دارد.
هر سال مردم نزدیک ایده شروع به خردین وسایل نو و همچنین دنبال چیدن و تزیین کردن سفره هفت سین
خود در خانه و یا حتی در محل کار هستند. دیدن این همه اشتیاق برای خریدن و چیدن وسایل سفره هفت
سین حس بسیار خوبی را بوجود می آورد.
عید نزدیک است و همه به دنبال آماده سازی خانه ی خود می باشند. یکی از کارهایی که افراد
به دنبال انجام دادن آن می باشند
تنگل خوشاب یکی از جاذبه های طبیعت گردی در شهرستان بردسکن می باشد که در روستای خوشاب و در فاصله 35 کیلومتری شمال شهرستان بردسکن قرار گرفته است . 
تنگل خوشاب و طبیعت زیبایش در طول سال میزبان دوستداران طبیعت ، گروه های کوهنوردی و طبعت گردی می باشد و همچنین خانواده هایی که یک روز جمعه خود را در دل این طبیعت زیبا سپری می کنند . داخل تنگل خوشاب کوهی بلند قرار دارد و قلعه ای زیبا بر فراز این کوه قرار گرفته است که قدمت بالا و چند صد ساله دارد . این قلعه ب
* لینک گفتگو / خبرگزاری شبستان / بخش اول
* لینک گفتگو/ خبرگزاری شبستان / بخش دوم 
گفتگو توسط سرکار خانم مریم داوری صورت پذیرفت.
در حاشیه نمایشگاه پوستر
مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی
در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری | ۱۱ تا ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
دومین برنامه گروه کوهنوردی و طبیعت گردی دوستداران طبیعت بردسکن در سال 1398 ، طبیعت گردی در طبیعت زیبای تنگل خوشاب بود . تنگل خوشاب در فاصله دو کیلومتری روستای خوشاب و در فاصله 30 کیلومتری شمال شهرستان بردسکن قرار دارد . 
تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه مطلب 
ادامه مطلب
تزیین سفره هفت سین
تزیین سفره هفت سین ، یکی از سنت های قدیمی ما ایرانیان بوده است که تا هم اکنون همه ساله
در ایام عید مردم آن را انجام می دهند و در گوشه گوشه ی خانه های ایرانی سفره هفت سین پهن
می باشد. این سفره تا روز سیزدهم عید نوروز در خانه های ایرانی است.
برای این سفره اکثر خانواده‌ها قبل از شروع عید برنامه ریزی می‌کنند تا بتوانند سفره‌ای زیبا و کامل پهن کنند.
همه به دنبال این هستند که بتوانند سفره ای زیبا و جذاب برای سال نو داشته باشند له ه
با عرض سلام و ادب و احترام خدمت بازدیدکنندگان عزیز
برنامه گروه کوهنوردی دوستداران طبیعت بردسکن در صبح جمعه 19 بهمن ماه 1397 ، پیمایش ارتفاعات روستای زیروقت بود . روستای زیروقت که یک روستای زیبای کوهستانی می باشد در فاصله 30 کیلومتری شمال شهرستان بردسکن ( خراسان رضوی ) واقع شده است . 

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب ...
ادامه مطلب
در این پست از وبلاگ قرار است به معرفی مناره فیروزآباد که یکی از آثار تاریخی شهرستان بردسکن محسوب می شود بپردازیم . با مجله اینترنتی آوای بردسکن همراه باشید ...
مناره فیروزآباد در ۱۷ کیلومتری جنوب شهرستان بردسکن و در بخش شهرآباد و در میان روستای فیروزآباد قرار دارد. این بنا بر روی ویرانه‌های بست دروازه ترشیز قدیم قرار گرفته‌است. قرائن و شواهد باستان‌شناسی مؤید آثار زیستگاهی از صدر اسلام تا سده هفتم هجری در اطراف بنا است که بنا بر اقوال عبور
در صدر  اسلام مسلمین افتخار می کردند که وعده غذایی در خدمت رسول الله باشند تا به برکت سفره شان بیفزاید 
روزی مردی حضرت را دعوت کرد و رسول خدا هم پذیرفت پس از لحظاتی سفره گسترده شد . رسول خدا ناگهان  دید که مرغی بر سر دیواری تخمی گذاشت تخم  مرغ سر خورد و پایین افتاد . میان در میخ بزرگی کوبیده شده بود تخم مرغ میان آن میخ قرار گرفت و نشکست . رسول خدا تعجب کرد . میزبان جلو آمد و عرض کرد یا رسول الله شما بر سر سفره ای وارد شده اید که تا بحال بلایی بر ان
در این پست از وبلاگ قصد داریم به معرفی مختصری از بقعه متبرکه امامزاده سید طاهر الحسینی (ع) شهرستان بردسکن بپردازیم . اگر مایل هستید درباره این امامزاده اطلاعات بیشتری کسب کنید با ما همراه شوید ...
معرفی مختصری از امامزاده سید طاهر الحسینی (ع) :  سیّدمیرزا طاهرحسینی ( ملقّب به شهید فخّ ) از نوادگان امام سجّاد (ع) و از مجروحان جنگ فخّ می باشد . جنگ فخّ در سال 169 هجری ، بین مکّه و مدینه اتفاق افتاد . در کتابخانه ها ، اسناد و مدارک خاصّی راجع به این اما
رفته بود تا دم در و برگشته بود. انگار که می‌دانست یا حس کرده بود که اگر برود خرید، نمی‌تواند دست‌پر برگردد. نشست پشت در. نگاه به ساعت روی دیوار هال کرد. تا افطار چیزی نمانده بود. بلند شد تا در را باز کند. صدای زنگ بلند شد. کسی پشت در بود. در را باز کرد. همسایه چند خانه آن‌طرفشان بود. یک‌کاسه آش نذری داد دستش. در را بست. باز نشست روی زمین. نگاه به ساعت کرد. بلند شد. سفره را پهن کرد. کاسه‌ی آش را گذاشت وسط سفره. خانه داشت تاریک می‌شد. برق به تکرار هرر
کیش یکی از مقاصد جذاب گردشگری است که بخاطر امکانات و جاذبه ها و تفریحاتی که دارد همواره به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند.کیش دارای رستوران های زیادی است؛ رستوران هایی که به اندازه کافی لوکس و مدرن و جذاب هستند. این رستوران ها همانطور که لوکس و مدرن هستند برای صرف وعده ی غذایی در این رستوران ها باید هزینه ی زیادی پرداخت کنید.
ادامه مطلب
باسمه تعالی
این شعر به مناسبت سفره همدلی و کمک رسانی های مردم به نیازمندان در ایام ماه مبارک رمضان سروده شده است:
بهشت بهای ریال
کنج لبــهای سفره، تبخالی ستپدری شرمســارِ سفره ی خالی ست.روزه ها گرفت بی سحر، مادرولی افطار، نـان سفره یخچالی ست .مانده کار خانواده در بن بستکـرونا؟ چه بسا رسمِ هرسالــی ست.هان! مسلمانِ روزه دار! امروزروزگارِ سخت و دجّالی ست .امتحان عده ای اگر جنگ استامتحانِ روز ما ولی، مالـی ست.هر که از مال خود گذر کردهروزه داریش
صبحانه، ناهار، شام. بیشتر ما روزی ۳ وعده غذا می‌خوریم و در هر وعده به ارزش غذایی که می‌خوریم و روش پخت غذاهایمان توجه داریم اما نکته دیگری که معمولا از آن غفلت می‌کنیم، اهمیت سفره و سطحی است که روی آن غذا می‌خوریم؛ در حالی که این موضوع به‌طور مستقیم با سلامت ما ارتباط دارد. در گذشته بیشتر از سفره‌‏های حصیری و پارچه ‌ای استفاده می‏شد اما این روزها بیشتر از سفره‎های پلاستیکی استفاه می‌‏شود. استفاده از این سفره‏‌ها به دلیل اینکه راحت‏
خودمان را به خانه یکی از فامیل ها به نام مشهدی فتاح رستمی رساندیم.

زنِ خانه، تا ما را دید، به سینه کوبید. تندی به پیشواز آمد و بچه ها را از کولمان پایین آورد. همان جا، دم در خانه، نزدیک بود از هوش برویم. توی خانه، دست و صورت و پاها را شستیم. خانه پر از آواره ها بود. زن فامیل، سریع دسته های نان کُردی را روی سفره چید و کاسه ای ماست وسط سفره گذاشت. بچه ها به طرف نان و ماست هجوم بردند ...
 فرنگیس، ص 132
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار و چیدمان آن به خصوص برای خانم ها و همچنین مهمون ها بسیار مهم است.
امروزه هرکسی که افطاری می خواهد بدهد برایش مهم است که سفره ای شیک و خاص و همچنین
خاطره ی خوبی برای تمام کسایی که دور سفره افطاری هستند، بسازد. ما در اینجا سعی کردیم از
شیک تیرن و جدیدترین مدل های تزیین و چیدمان سفره افطار برای شما بیاوریم.
برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید:  سفره افطاری و ماه رمضان
ادامه مطلب
برنامه گروه کوهنوردی و طبیعت گردی دوستداران طبیعت بردسکن در این هفته به شرح زیر برگزار شد :
نوع برنامه : طبیعت گردی و گردشگری
تایم برنامه : 5 ساعت - از ساعت 6 صبح تا 11 قبل از ظهر
زمان : جمعه 6 اردیبهشت ماه 1398
مکان اجرای برنامه : روستای زیبای خور
محل حرکت گروه : مقابل مسجد امام حسن مجتبی (ع)
مسافت بردسکن تا روستای خور : 27 کیلومتر
وسیله نقلیه این هفته : دو دستگاه ماشین شخصی و یک دستگاه تاکسی تلفنی
تعداد نفرات شرکت کننده : 14 نفر
مسیر پیمایش گروه : کوچه باغ
رستوران داری صنعتی پر مسئولیت است که تاثیر مستقیمی بر سلامتی مردم دارد. افراد زیادی وارد این حرفه می شوند ولی افراد کمی می توانند در این کسب و کار موفقیت کسب کنند و دوام بیاورند. برای آنکه بتوانید در این صنعت موفق شوید باید بتوانید اصول اولیه آن را مهیا سازید. راه اندازی رستوران بدون تجهیزات رستوران غیر ممکن است. بهترین آشپز ها و حتی بهترین گارسون ها نمی توانند بدون داشتن تجهیزات رستوران کارایی خوبی داشته باشند. لازم به ذکر است که تجهیزات رس
ایده سفره آرایی میز شب یلدا
تزیین سفره شب چله برای خانم های خوش ذوق و خوش سلیقه ی ایرانی بسیار مهم است و
ایرانی ها در شب یلدا که یک دقیقه از شب های دیگر بیشتر است دورهم جمع می شوند. در این
شب غذا و تنقلات آماده می کنند و کنار هم جشن می گیرند.
در این شب میوه به خصوص هندوانه و انار و آجیل، شیرینی مخصوصا کیک شب یلدا را می توان
به شکل های مختلف تزیین کرد و کنار هم این ها را به شیکترین و زیباترین نحو چید و تزیین کرد.
برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید: چی
عرض سلام و ادب خدمت شما طبیعت دوستان عزیز که وبلاگ « طبیعت زیبای بردسکن » رو دنبال میکنید .
در این پست از وبلاگ مجموعه ای از تصاویر زیبای تنگل خوشاب در شهرستان بردسکن رو تقدیم شما میکنیم . تنگل خوشاب در روستای خوشاب و در فاصله 30 کیلومتری شمال شهرستان بردسکن قرار دارد . طبیعت بسیار زیبای روستای خوشاب باعث شده تا عکاسان زیادی در طول سال برای عکاسی از طبیعت به این مکان عزیمت کنند و سوژه های خود را در دل این طبیعت بکر و زیبا ثبت کنند . در ادامه تصاو
شهر لیسبون یکی از شهرهای حاشیه ای اقیانوس اطلس می باشد که به علت موقعیت دریایی که دارد مملو از غذاهای دلچسب و خوشمزه دریایی می باشد. صرف غذا در رستوران های لیسبون تجربه ای دلچسب و خاطره انگیز می باشد.
از جمله رستوران های لیسبون می توان به رستوران آپارات اشاره کرد.آپارات را یک سر آشپز برزیلی به همراه همسر پرتغالی خود در یک آپارتمان مسکونی افتتاح کردند.شما می توانید در این رستوران طعم غذاهای پرتغالی و لیسبونی را تجربه کنید.
رستوران بلکانتو
ا
اگر شما مدیریت رستورانی را بر عهده دارید می بایست بدانید معیارهای مختلفی برای سنجش عملکرد رستوران شما وجود دارد که نیازمند دنبال کردن آن ها هستید تا به مرور زمان ارزیابی های لازم را انجام دهید و از سلامت کسب و کار خود مطلع گردید.

مدیران رستوران با بررسی منظم  معیارهای سنجش عملکرد می توانند روند منفی طی شده در کسب و کار خود را ردیابی کنند تا از این طریق بتوانند برای بهبود شرایط رستوران اقدامات مناسب تری را ترتیب داد.
افزایش کارایی و سودآور
رفتن به دامن طبیعت در روز سیزدهم فروردین یک سنت باستانی در ایران است اما امسال ( سال 1399 ) مردم به دلیل شیوع بیماری کرونا با پویش‌های مختلف از جمله «سیزده به تو، کرونا به در» قصد دارند روز طبیعت را در خانه سپری کنند تا از این ویروس همه‌گیر در امان باشند و با ماندن در خانه به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کرده باشند .
مردم عزیز و طبیعت دوستِ شهر من بردسکن ، همانند سایر هموطنانِ عزیز ، هر سال برای برپایی آیین سنتی «سیزده به در» به همراه خانوا
بیا این اللهم انی وقفت ها را کنار بگذاریم
بیا این التقی و النقی گفتن ها را کنار بگذاریم
بیا این یا سیدنا و مولاناها را فراموش کنیم
بگذار جایش بساط عاشقی پهن کنیم
بگذار فریاد بزنم و بگویم که چقدر عاشقت هستم
که بگویم عشقت رخنه کرده درتمام روحم
درتک تک سلول هایم 
در بند بند وجودم 
در این دل خانه خراب که یک پایش باب الجواد گیر کرده و یک پاپش باب القبله حرم ارباب
بگذار بازی کلمات را فراموش کنم
بگذار ارام حرف بزنم
بگذار آرام گریه کنم
بگذار بگویم که
شاید بی راه نباشد گفتن اینکه غذای ایتالیایی یکی از سالمترین و پرطرفدارترین غذای ملل است،  بسیاری از رستوران های مطرح پایتخت در منوی غذایی شان انواع متفاوت و خوش خوراک استیک ها و پاستاها را گنجانده‌اند و شاید اشتباه نباشد گفتن اینکه پرطرفدارترین رستوران‌های فرنگی پایتخت نیز رستوران های ایتالیایی هستند، رستوران ژوانی،  رستوران ناپولی،  پیتزا بونو،  پیتزا مورانو و بسیاری دیگر جز پرطرفدارترین و محبوب ترین رستوران‌های ایتالیایی هستند.
عکسهایی که در پایین مشاهده می کنید دشت چاه سلطان در فاصله 25 کیلومتری جنوب شهرستان بردسکن می باشد . برای رفتن به این کویر باید از مسیر بردسکن به روستای ابراهیم آباد رفت و بعد از این روستا باید به سمت روستای حطیطه برویم . بعد از گذشتن از روستای حطیطه ، روستاهای اسلام آباد و زمان آباد در مسیر قرار دارند که باید از داخل این روستاها هم عبور کنیم . ضمن اینکه روستای خالی از سکنه ملک بابو در مجاورت دشت چاه سلطان قرار دارد به همین خاطر این کویر را کویر

ریشه لغت برات :
برات به معنی اعمال نیک است . همچنین از این لغت برای نوشته‌ای یا سندی که به کسی دهند و به استناد آن، چیز دیگری را بگیرند، نیز استفاده‌می‌شود . در ادبیات به هر حواله یا وارد معنوی برات می‌گویند . از معانی اصیل لغت «برات»، بی گناهی می‌باشد، به معنای منزه و مبرا و پاک و مقدس (یعنی مبرا و پاک از هرگونه گناه) . 
وجه تسمیه برات :
بَرات نوشته‌ای است که بر اساس آن شخصی به شخص دیگری امر می‌کند یا درخواست می کند مبلغی در وجه یا حواله ک
کدبانو بودن به شش نوع غذا و تنقلات گذاشتن سر سفره نیست. کدبانو بودن یعنی نون پنیر هم که میذاری سر سفره جوری مدیریت کنی که به خنده و خوشی خورده بشه. توهم کدبانو بودن که برداری خودت رو اونقدر با کارهای بیخود میکشی زیر بیگاری که اخرش کل خستگی روز رو هم ادویه میکنی میپاشی رو سفره و میگی همینم از سرتون زیادیه. بعد به خاطر همین غذای زهرمای و اخلاق زهرمارتر توقع تشکر هم داری حتما!
در این قسمت از بردسکن گردی قرار است به معرفی کویر ماسه آن بپردازیم . پس با ما همراه باشید
در ابتدا به چگونه تشکیل شدن تپه های شنی می پدازیم ...
طرز تشکیل تپه‌های شنی (دونها) بدین صورت است که ماسه‌هایی که بوسیله باد در سطح زمین در حرکت هستند پس از رسیدن به موانعی در سر راه خود از قبیل گیاهان ، قطعات سنگ و یا عوارض طبیعی دیگر که سبب کاهش سرعت باد در نتیجه متوقف ماندن ذرات ماسه از حرکت می‌شود . این ذرات در اطراف این موانع انباشته شده و بتدریج به مقد
همدلی مومنانهتهیه ارزاق مصرفی نیازمندان ویژه ماه مبارک رمضانپویش مردمی همدلی مومنانه
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با همراهی شما خیرین گرامی قدمی برای رنگین کردن سفره های افطار خانواده های کم بضاعف برداریم.
مرکز نیکوکاری مسجد حجت عج6037997950116583
یک سفره افطار را شما رنگین کنید
رستوران نهنگ سفید کیش در جوار سواحل زیبای خلیج فارس واقع شده و چشم اندازی بی نظیر از آن را به نمایش می گذارد که گردشگران تور کیش با تماشای آن مسحور می شوند. در این رستوران باکیفیت انواع غذاهای ایرانی، دریایی و بین المللی توسط آشپزهایی ماهر طبخ می شود که طعمی لذیذ دارند. برخی از غذاهای دریایی که در رستوران نهنگ سفید سرو می شود و گردشگران تور کیش می توانند  آن ها را سفارش دهند عبارت اند از: قلیه ماهی، کوسه کباب و میگو پفکی. کوسه کباب یکی از ویژه
#ایده: 2
زمینه: #اینترنت
نوع فعالیت : #رستوران_اینترنتی
حتما خیلی ها از شما اسم برند زود فود به گوشتون خورده این بنگاه اقتصادیه اینترنتی کارشو به این صورت شروع کرد که ابتدا با بهترین رستوران ها و پرمشتری ترین رستوران ها ی هر منطقه . قرارداد بست به این شرط که رستوران ها بابت غذایی که از اونها : شرکت زود فود تهیه می کنه مثلا 1 تومان تخفیف قرار بده و شرکت هم بخشی از این تخفیف و خودش بر می داره بخشی از این تخفیف و به مردم می ده البته روزهای تعطیل معمولا
شلنگ قلیان وسط نخ آروان ساخته شده از دسته چوب چنار و نخ مرغوب
شلنگ قلیان از 2 لایه سیم فلزی ضد زنگ تشکیل شده است.
اعلام آمادگی با رستوران ها ،سفره خانه ها و پشتیباتی مجالس.
فروش این محصول در وب سایت نی پلاس به صورت عمده فروشی است و برای خرید به لینک پایین همین مطلب مراجعه کنید.
شلنگ قلیان وسط نخ آروان با دسته چوب چنار

خانم های ایرانی به هنرمندی معروف هستند . اکثر انها هر کدام هنرهای زیادی مثل انواع گلدوزی ، خیاطی ، آرایشگری و… را بلد هستند و حتی برخی ، از این راه در امد هم کسب میکنند.
یکی از هنرهایی که خانم های ایرانی میدانند و بسیار هم مهم است هنر سفره آرایی است . شما میتوانید با ایده گرفتن از عکسهای مختلف ، آموزشهایی که در اینترنت هست و حتی کلاس های سفره ارایی یک هنرمند ماهر شوید و سفره خانواده را تزیین کنید.

ادامه مطلب
داشتم تو نت می‌چرخیدم چند تا ایده برای بچه‌های روزه‌اولی و ماه رمضون دیدم که خیلی دوست داشتم.
و از اونجایی که کلا آدم المان‌سازی هستم و سعی میکنم تو مناسبتها حتی با ظواهر امور هم که شده برای بچه‌ها خاطره سازی کنم، لذا بر اساس یکی از ایده‌ها، تصمیم گرفتم یه سفره ماه‌رمضونی تو خونه پهن کنیم مثل سفره هفت‌سین.
کوچولو و جمع و جور و روی میز؛ با المانهای رمضان.
مثلا قرآن و گل و گلاب و جانماز و دیگه چی؟
بیاین بگین چی بذارم تو سفره‌م؟
و هر روز هم ی
سفره هفت سین مهم‌ترین عنصر نوروز است و هر ساله ایرانیان در تکاپوی چیدن سفره هفت سین به خرید می‌روند و ملزوماتش را فراهم می‌آورند و جهت هرچه زیباتر شدن این سفره نوستالژیک می کوشند.اما هر کاری را فلسفه‌ای است و چیدمان سفره هفت سین نیز فلسفه خاص خود را دارد. هرچیزی که سر سفره چیده می‌شود، از هر «‌سین» گرفته تا قرآن و ماهی و آینه حکمتی دارد . در ادامه با برخی از نمادهای هفت سین بیشتر آشنا می شویم .
قرآن کریم
اولین چیزی که ایرانیان هنگام چیدن سف
فصل پاییز ، فصل رسیدن انار است . بعد از پشت سر گذاشتن تابستان و فرا رسیدن فصل رنگارنگِ پاییز همه ما به یاد میوه انار با دانه های خوشرنگ و آبدارش می افتیم . در این هوای سرد پاییزی ، همه ما لذت انار خوردن را در زیر کرسی گرمِ خانه پدربزرگ تجربه کرده ایم و این صحنه واقعاً لذت بخش و خاطره انگیز است .  
به بهانه فرا رسیدنِ فصل انار سعی کردم به روستاهای آبنو ، علی آباد و کشمر سری بزنم و از نزدیک باغات انار و نحوه جمع آوری این میوه را ببینم . محض اطلاع خد
مدت عدیدی است که مورچه ها به خانه ما حمله کردند. [حمله به معنای واقعی] ودرکل زندگی ما سرک می کشند. سفره را که پهن میکنیم آنها نیز با ما هم غذا میشوند.عزیزان تعارف هم سرشان نمیشود. به هر جای خانه بنگری حداکثر ده دقیقه طول میکشد تا یک مورچه را روئیت کنی، انقدر زیاد هستند این عزیزان.نمیدانم ما در خانه آنها زندگی میکنیم یا آنها در خانه ما....

+ نمیدونم این ملافه روی تخت من چی داشته که اینجوری بیرحمانه سوراخ سوراخ شده... تا الان دوبار جای تخت رو عوض کر
مدیر امور کتابخانه های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از آمادگی
فرهنگسراهای پایتخت برای دریافت ماهی قرمز و ارائه کتاب خبر داد.
به گزارش ایسنا، ایمان کرد با اعلام این خبر گفت: نوروز امسال نیز
چهارمین جشنواره «ماهی حوض قصه‌ها» با هدف حفظ محیط زیست و جلوگیری از تلف
شدن ماهی‌های قرمز سفره هفت سین برای مخاطبان کودک و نوجوان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در این جشنواره کودکان ماهی‌های قرمز سفره‌های هفت سین
خود را به کتابخانه‌هایی که
سفره خوش طعم افطاری برای روزه داران عزیز :

افطار جدا از اینکه لحظه مقدسی ست، لحظه ای ست که خیلی از افراد دور هم و بر سر سفره جمع خواهند شد  تا کنار یکدیگر غذایی نوش جان کنند و شکرگذار نعمت و سلامت باشند.
خیلی از ما دوست داریم که در این لحظه سفره ای درخور پذیرایی از روزه داران فراهم بیاوریم
و به نحوی لحظه افطار را جشن بگیریم.
برای زیبا و خوش طعم کردن افطاری بهترین و ساده ترین راهکار، استفاده از دسر ها می باشد .
برای اینکه در زمان بسیار کم و با حد
در این پست از وبلاگ قرار است به طبیعت زیبای دره ارغوان در شهرستان بردسکن سفر کنیم و با این جاذبه طبیعت گردی بیشتر آشنا شویم . در ادامه کلیپ های دره ارغوان و تصاویری از طبیعت زیبایش را تقدیم شما عزیزان می کنیم . با ما همراه شوید ...
دره ارغوان بردسکن کجاست ؟
دره ارغوان در فاصله ی 25 کیلومتری شمال شرقی شهرستان بردسکن و در کوههای شمالی روستای علی آباد کشمر واقع می باشد و این دره به دلیل رویش درختچه ها و گلهای ارغوان به این نام معروف شده است . هر ساله
بیشتر ما ها همیشه برای عید نوروز سفره ی هفت سین می چینیم و توی اون ماهی، سبزه، سیب، سیر، سنبل، آینه، قرآن و... رو می ذاریم اما نمی دونیم که هر کدوم از اینا نماد چی هستند؟ توی این مطلب مفهوم تمام این نماد ها رو میگم که قدمت تاریخی در ایران باستان دارند و نیاکان ما به خاطر همین مفاهیمی که میگم این نماد ها رو برای سفره هفت سین انتخاب کرده اند. پس در ادامه مطلب با من همراه باشین:
ادامه مطلب

سفره و رومیزی
اگر می خواهید خانه ای زیبا و با دکوراسیون منحصر به فرد داشته باشید حتما باید در انتخاب سفره و رومیزی خود دقت فراوانی داشته باشید تا هم با طرح و رنگ دکوراسیون منزلتان و هم با شکل و ساختار خود میز مطابقت داشته باشد.
رومیز ها معمولا در انواع و اقسام مدل ها از جمله دایره، مربع و مستطیلی شکل، جنسها از جمله توری، پارچه ای، پلاستیکی، ترمه، حریر و غیره، و سایزها که معمولا 2 نفره، 4 نفره، 6 نفره، 8 نفره و 10 تا 18 نفره.
همچنین براساس نوع میز

سلام و عرض ادب و احترام
اعضای محترم ونیکوکاران بزرگوار
یاران نیک اندیش ؛ اینک دراین برهه اززمان ؛ مسئولیتی ارزنده برعهده خواهیم گرفت تا انشاالله درتداوم این مسیرارزشمندایفاگر نقشی سازنده باشیم. 
سفره احسان حضرت فاطمه زهرا (س)  هرهفته روزهای پنجشنبه ؛ جمعه گسترده میشود وشمانیز می توانید دراین امر (به شرح ذیل) مشارکت فرمائید :
۱_ باکلامی مشوق  وبادعائی یاریگرما باشید.
۲_ نسبت به معرفی افرادنیازمندو توزیع احسان مارامساعدت فرمایید.
۳_اختصا
در حسابداری کیترینگ و رستوران ها ، فست فود ها و فودکورت ها همانند سایر اصناف مسئله مهم بدست آوردن سود می باشد . بنابراین حسابداران صنف رستوران باید طی محاسبات خود عوامل موثر بر سود و زیان مجموعه از جمله خرید ، هزینه ها ، بهای تمام شده کالای طبخ شده ، درآمدها و… را در نظر بگیرند و محاسبات آن را به درستی انجام دهند .

در نرم افزار حسابداری رستوران سازه حساب تمام این موارد به راحتی قابل محاسبه می باشد . در این مقاله به چگونگی ورود اطلاعات جهت مح
بشقاب های سفره پشت بام: کتابی که روشن می کند ذهن های خاموش را.
بشقاب های سفره پشت بام : محسن عباسی ولدی
معرفی:
سوال داشت… آمد خدمت امام صادق(علیه السلام) عرض کرد: آقا چرا شیطان فقط سراغ ما شیعیان می آید وما را گمراه می کند؟امام فرمودند: “خانه ایی است که دو اتاق دارد یکی پر از جواهرات واتاق دیگر پر از وسایل شکسته وخراب .اگر دزدی بیاید به کدام اتاق میرود؟” عرض کرد: به اتاق جواهراتفرمودند: شیعیان ما چون جواهراتند، به این دلیل است که  شیطان به سراغ
شهیدان گفتن بر ولایت یار باش چون شهید کربلا تشنه ایثار باش هر کسی هستی ار ولایت کن دفاعبهر حفظ انقلاب همیشه بیدار باش گریه کن در نیمه شبها بر علی و فاطمه حافظ اسلام و قرآن از برش سردار باش در رکاب رهبر خود از ولایت کن دفاعخار چشم دشمنان و مالک و عمار باش شاعر مظفرآبادی از خراسان رضوی شهر بردسکن روستای مظفرآباد
امروز با چنتا از دوستام ناهار رفتیم بیرون ، من کلا آدمی هستم که کم غذا میخورم و به ندرت پیش میاد که بتونم غذامو کامل بخورم ، خلاصه ظرف یک بار مصرف گرفتیم تا غذای باقی مونده رو با خودمون ببریم موقعی که می‌خواستیم از رستوران خارج بشیم دم در رستوران چشم های بچگانه ی گرسنه ای رو می دیدی که انگار میخواستن با نگاه کردن به غذا خوردن دیگران سیر بشن بیاید حواسمون به این چشم ها باشه وقتی میریم رستوران ، ما می تونیم غذامونو با اونا شریک بشیم.
ذره ای در نزد خورشید درخشان تو ایمتشنه ای در حسرت یک جرعه باران تو ایمسالها نان خورده ایم از سفره ی اولاد توروزی ما می رسد چون بر سر خوان تو ایمگوشه ای از صحن آیینه و یا صحن عتیقهرکجا هستیم گویی کنج ایوان تو ایمزائران دختر تو زائران فاطمه اندتا ابد ممنون این لطف دو چندان تو ایمما غذای خانه هامان هم غذای حضرتی ستدرمیان خانه هم در اصل مهمان تو ایمبی گمان ایل و تبارت عزت این کشور انددر حقیقت اهل جمهوری ایران تو ایمبچه های تو در ایران پادشاهی میک
چگونه در مسافرت ها بهترین و بد ترین رستوران را از هم تشخیص دهیم؟!
سعی کنید وارد رستوران هایی که مقابل آنها اتوبوس پارک کرده نشوید! یک قانون بین المللی بین راننده های اتوبوس و رستوران داران بین راهی وجود دارد که میگه: مسافر از شما… و غذا، سیگار رایگان برای راننده ها و شاگردان اتوبوس و همچنین شستشوی رایگان اتوبوس از ما ..
به عبارتی مسافران قربانی خدمات رایگانی که رستوران داران به راننده های اتوبوس می دهند، می شوند
ولی بی شک موقع سفر رستوران
هتل عباسی اصفهان توضیحات و مشخصات
مطمئناً اگر به اصفهان سفر کرده‌اید، به احتمال زیاد نام هتل عباسی اصفهان را زیاد شنیده‌اید.هتل پنج ستاره مجلل عباسی، کهن‌ترین هتل جهان و یکی از بزرگ‌ ترین هتل‌های ایران است.این هتل با قدمتی 300 ساله در خیابان چهارباغ عباسی شهر تاریخی اصفهان واقع شده است.هتل عباسی اصفهان در سال 1106 هجری قمری به دستور شاه سلطان حسین صفوی با معماری شکوهمند ایرانی طراحی و بنا گردید.و در سال 1351 بنای آن به سبکی مدرن با امکانات رف
آیه ی ۱۸۵ سوره بقره
شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآنُ.  
سلام و عرض ادب و احترام خدمت همراهان گرانقدر
 احتراماباتحیت و آرزوی توفیق روزافزون برای شما نیکوکاران بزرگوار به استحضار می رساند درنظراست سفره احسان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها درشبهای ماه مبارک رمضان ( هرشب وبه همراه بسته افطاری) گسترده شودلذا ازشما بزرگواران تقاضا مندم درخصوص 
_ خدمت دراین سفره احسان_تامین منابع مالی  _تعین تعدادموردنیاز برای استفاده مددجوی
 ... از صبح که پا شدم ، ناهار رو آماده کردم ..
ناهار رو نوش جان فرمودن .... رفتم کمی استراحت کنم ... گوشی خونه زنگ
خورد ‌...‌ مامانم جواب داد .... اومد اتاق گفت فاطمه دایی میمه میگه یکی
از دخترا بیاد کمکم شب مهمون داریم ، خانومم رفته مطب ... گفتم ای طفلی
فاطی بیکار ... خلاصه پاشدم رفتم خونه دایی ... مرغاشون رو درست کردم :/
سالاد درست کردم :/ میوه ها رو شستم ، چیدم :/ ظرفاشون دستمال کشیدم :/ 
چهار فلاسک چایی دم کردم ... میزهای پذیرایی رو چیدم ... خلاصه ... وسایل
رستوران مک بیسترو
در سفر به مجارستان اگر قصد دارید به یکی از بهترین رستوران ها بروید می توانید به رستوران مک بیسترو بروید.یکی از ویژگی هایی که رستوران مک بیسترو را متمایز کرده تزئینات زیبای داخل رستوران است.خدمات دهی خدمه های رستوران مک بیسترو بسیار عالی و مناسب است.سرآشپز رستوران مک بیسترو بسیار ماهر می باشد و غذاهای بسیار خوش طعم با ظاهری زیبا می پزد که زیبایی غذاها به پرطرفدار کردن آن ها می افزاید.در رستوران مک بیسترو غذاهای اصیل بوداپس

سفره احسان حضرت فاطمه زهرا (س)

باتقدیروتشکر از حضورارزشمندشما اعضای بزرگوار مجمع خیرین فرهنگ فاطمی در برنامه های حمایتی سفره احسان ؛ به استحضار می رساند پنجمین مرکز توزیع وطبخ غذا بامسئولیت خانم کریمی فرد واقع در منطقه ۱۷ میدان بهاران تشکیل گردیده استاین مرکز به عنوان مرکزویژه واحسان جمعی و گروهی فعالیت می نماید.
تا خدا در کشور ایران خدایی می کند /مهدی صاحب زمان از نهضت خمینی یاری می کند /گوی از گردونه ای هستی بدور افتاده است /هر که از ولایت فقیه فکر جدایی می کند /ولایت حرف اول در جهان است /خامنه ای نایب مهدی صاحب زمان است /شاعر مظفرآبادی از خراسان رضوی شهر بردسکن روستای مظفرآباد

بانیان ونیکوکاران بزرگوار سفره احسان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
خانواده های نیازمند این هفته میهمان سفره احسان مادر گرانقدر حضرت مهدی صاحب زمان عجل ( حضرت نرگس خاتون ) بوده اند
_مرکز تهرانسرزرشک پلو با مرغ_مرکزباغ خزانهزرشک پلو با مرغ_مرکزرباط کریم ( مکتب نرگس)ساندویچ سالاد الویه_مرکز ساختمان امینحضور گروهی_مرکز بهاران ( سیده نساء)حضور گروهی
کاش همیشه همینجوری دور هم جمعمان کنی. کاش همیشه همینجوری ما را دور یک سفره، کنار هم بنشانی و مثل وقتهایی که قرار است توی یک قاب جمع شویم، مجبورمان کنی کمی مهربانتر بنشینیم تا توی عکس جا بشویم. کاش این عکس گرفتن تا قیامت طول بکشد و کسی فلاش نزند و 3 را نگوید تا ما همیشه لبخند بزنیم و دستمان دور گردن هم بماند. حالا که یک خط در میان، پیام‌های مجالس آخر ماه می رسد، میترسم بعد از پیراهن مشکی ها و کتیبه‌ها، بعد از جمع شدن موکب‌ها و باندهایی که "هلابی
عرض سلام و ادب خدمت شما طبیعت دوستان عزیز .
در این پست از وبلاگ ، مجموعه ای از عکسهای دریاچه نمک رحمانیه را گذاشنه ام که امیدوارم مورد پسند و رضایت شما واقع شود . 
دریاچه نمک رحمانیه ( کویر نمک ) در فاصله 45 کیلومتری جنوب شهرستان بردسکن قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری این شهرستان محسوب میشود که در طول سال گردشگران و طبیعت دوستان زیادی از این کویر بسیار زیبا دیدن میکنند . این دریاچه فصلی میباشد و همیشه و در طول سال اینگونه نیست فقط در فصلی که

این ترشی جز ترشی های مجلسی و اعیانی قدیمی شهر تبریز است و سر سفره میهمانی های زمستانی این شهر، به نوعی تاج سر است و حین دیدن آن به انسان حس نوستالژی دست می دهد. در قدیم الایام این ترشی سر سفره زمستانی خانواده ها، نماد غنی بودن مرد خانه و همچنین خانه داری بانوی محترم خانه به حساب می آمد که البته امروزه قطعاً آن معانی را ندارد و  صرفاً یک ترشی است مثل مابقی ترشی ها که البته مانند سایر ترشی ها رواج ندارد. درست کردنش هم خیلی آسونه پس تا فصلش نگذ
مدتی است، هی منتظر می مانم تا موعدش فرا برسد. موعد اذان مغرب. شمرده ام...کمتر از ۱۵ پلاک با خانه کوچک ما فاصله دارد، این خانه بزرگ. نمی دانم چرا، ولی اسمش همت آباد است. شاید چون با همت مردم محل آباد شده. سادگی و بی پیرایگی در این محل موج می زند. خبری از هشتی و طاق و مقرنس و کاشی کاری های انچنانی نیست. حتی در محرابش. در عوض سرشار از معنویت است. تصویر بالا ورودی شبستان مسجد همت آباد است. مسجدی با امام جماعتی از سلسله سادات که با وسواس خاصی سوره حمد را ق
آفتابِ زندگی زیباست
با ترانه های دلنوازش
طلوع زندگی زیباست
با خاطره هایش
غروب زندگی زیباست
با تلخی ها و درد هایش
آری زندگی زیباست
اگر تو بخواهی ...
( عکس مربوط به بوم گردی روستای درونه  واقع در 55 کیلومتری غرب شهرستان بردسکن - پاییز 1397 )

رستوران لاکچری در ساحل غزه ساخته شده که خانواده های فلسطینی همزمان با فرارسیدن فصل گرما در آن حضور می یابند.
به گزارش مجله اینترنتی چفچفک ، همزمان با غروب آفتاب شمار زیادی از زنان و مردان فلسطینی ساکن غزه به همراه فرزندانشان در این رستوران حضور پیدا می کنند و ساعاتی را در آنجا می گذرانند. کودکان نیز با رفتن به ساحل دریا آبتنی می کنند.
سلام  من عتی محمدهستم
ام روز من بعد از ابنکه مشق هایم را انجام دادم دیدم که ساعت  دم دم های اذان است ورفتیم وباپدرم در هیا ت باهم نماز خوا ندیم بعد از این که هر دو نماز ما دو تا  یعنی نماز ظهر وعصر تمام شد پدرم به من گفت  که علی محمد  برو  ودرخت ها را آب بده  و من  هم به پدرم گفتم چشم وبعد رفتم وتمام درخت های در خانه  وتمام گل هایی که در خا نه بود 
را تمام آب دادم  وهمین تور کمی  هم خراب کاری کردم و آب هارا هدر دادم وپدرم کمی از دست من  ناراحت شد و

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
رستوران گردی

مجله غذایی تهران  در  راستا  آشنایی بیشتر شما با رستوران‌های تهران هر دفعه به معرفی یک رستوران می‌پردازد. هدف مجله غذایی تهران معرفی رستوران‌ها و مشخص کردن نقاط ضعف و قوت آنها است. اما در نهایت انتخاب و قضاوت رو به عهده خود شما می‌گذارد.

رستوران گردان  برج میلاد:
رستوران گردان برج میلاد واقع در ارتفاع ۲۷۶ متری، بزرگ‌ترین رستوران گردان جهان در ارتفاع است که بخش متحرک آن هر ۲ ساعت ۳۶۰ درجه می‌چرخد تا میهمانان امکان تماش
کافه رستوران بلانش در شیراز
به گزارش شرکت ایده گستر فارس :
اگر بخواهیم به یکی از بهترین کافه رستوران های شیراز اشاره کنیمقطعا کافه رستوران بلانش در اول لیست میدرخشد از ویژگی های خوب این کافه می توانیم به میحطی دنج و مناسب که برای قرارهای دونفره و خانواده ها می باشد اشاره کنیم.همچنین می توانید انواع جشن اعم از تولد و میهمانی های کوچک را در زیبا ترین کافه رستوران شیراز برگذار نمایید.در این کافه میتوانید وعده هایی چون صبحانه، ناهار و شام با ت
همدلی مومنانهتهیه ارزاق مصرفی نیازمندان ویژه ماه مبارک رمضانپویش مردمی همدلی مومنانه
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با همراهی شما خیرین گرامی قدمی برای رنگین کردن سفره های افطار خانواده های کم بضاعف برداریم.
مرکز نیکوکاری مسجد حجت عج6037997950116583
یک سفره افطار را شما رنگین کنید
با استناد به اعلام اداره کل امور مالیاتی یزد؛ لیست مشاغل مشمول نصب و راه اندازی سامانه صندوق فروش به شرح ذیل به اطلاع میرسد؛
تالار پذیرایی، رستوران، چلوکبابی، اغذیه فروشی، فست فود، سفره خانه‌های سنتی و کافی شاپ‌ها، کترینگ‌ها و تهیه غذا، قهوه خانه، سالن غذا خوری و باغ تالارها، باغ سرا، طباخی، آش و حلیم پزی، جگرکی، کته کبابی، بریانی فروشی و مشاغل مشابه
مراکز اقامتی از قبیل هتل، هتل آپارتمان، مهمان پذیر، مهمان سرا، مسافر خانه، باغ ویلا، ا

نام رستوران: Da Vinci's
نوع رستوران: رستوران ایتالیایی
کشور: امارات متحده عربی
شهر: دبی
منطقه: گارهود (Garhoud)
نوع غذا: رستوران ایتالیایی
ساعت بازدید: از ساعت 12:00 ظهر تا نیمه شب
نرخ قیمت ورودی: معمولی
آدرس: Airport Road - Casablanca St - Dubai - United Arab Emirates
ادامه مطلب
تجهیزات آماده سازی رستوران برای موفقیت در این کسب و کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد از این رو در هنگام خرید و تهیه انواع تجهیزات رستوران باید بسیار دقت داشته و باکیفیت ترین و بهترین لوازم را خریداری کنید.
تجهیزات آماده سازی رستوران
بدون تردید می توان گفت عامل اصلی موفقیت و برتری در تمامی کسب و کارها به خصوص در رستوران ها و فست فود ها استفاده از بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات فست فود، تجهیزات آشپزخانه صنعتی و… می باشد که برای ته
رستوران آمال ویلا
یکی از بهترین رستوران هایی که در شهر بنتوتا وجود دارد رستوران آمال ویلا می باشد که دارای منوی غذایی بسیار متفاوت و دوست داشتنی است.از ویژگی های رستوران آمال ویلا در سریلانکا وجود انواع غذاهای متفاوت است یعنی دارای غذاهای دریایی و انواع غذاهای کلاسیک می باشد.در رستوران آمال ویلا از مواد غذایی بسیار تازه و خوشمزه استفاده می کنند.محیط رستوران آمال ویلا به صورتی طراحی شده است که برای مهمانان فضای راحت و دنجی ایجاد کند.طعم غذ
کباب تابه ای یکی از محبوب ترین کباب های خانگی ایرانی است. دلیل محبوبیت این کباب این است که اولا دستور پخت آسانی دارد و همه می توانند آنرا در منزل تهیه کنند و دلیل مهم تر محبوبیت کباب تابه ای طعم بسیار خوب آن است. اکثر کباب ها مانند کباب کوبیده ، کباب چنجه و … از رستوران ها وارد خانه ها شده اند اما جالب است بدانید کباب تابه ای از معروف ترین کباب های خانگی است که به خاطر محبوبیت بالایی که دارد از منازل به منوی رستوران ها راه یافت.

ادامه مطلب
بازی اندروید Just Cooking هم مثل خیلی از بازی های توی سبک رستوران داری و تحویل سفارش هست .
اگه از باقی بازی ها توی این موضوع خسته شدید و یه جدیدش و با ماموریت های جدید و رستوران جدید میخواید بازی Just Cooking و امتحان کنید . سفارش بگیرید، پخت کنید و منو و رستوران خودتون و ارتقا بدید .
ادامه مطلب

نام رستوران: The Grill Ocakbasi
نوع رستوران: رستوران بین المللی
کشور: ترکیه
شهر: وان
نوع غذا: رستوران بین المللی
ساعت بازدید: هر روز هفته به جز یکشنبه ها از ساعت 19:00 تا 23:00
نرخ قیمت ورودی: لوکس
آدرس: Bahçıvan Mh., Kazım Karabekir Blv. No:67, 65030 İpekyolu/Van, Turkey
ادامه مطلب
خرید خاویار بسیار هزینه بر است .
بهترین نوع خاویار می تواند ارزشی بیش از یک اتومبیل در سایز متوسط داشته باشد .
رستوران ها به سادگی می توانند برای سرو کردن یک خاویار ، دویست دلار در نظر بگیرند .
چه این غذا را در رستوران بخورید چه در خانه ، 10 مورد وجود دارد که باید در مورد خرید خاویار و میل کردن آن بدانید .
با دانستن این موارد شما می توانید از وعده خاویاری خود لذت کاملی ببرید .
1. انتظار هزینه بالا داشته باشید
در خرده فروشی سطح قیمت خرید خاویار ( تخم
  من سال هاست که مرده ام . اما کسی باور نمی کند. اطرافیانم آنقدر قوه ی تخیل شان بالاست که مرا هر روز در کنارشان حس می کنند. با من بلند می شوند، می نشینند و حرف می زنند. و مهم تر از همه غذا می خورند . بارها سعی کرده ام به آنها بفهمانم که در میان شان نیستم و غذا کمتر بار بگذارند، اما نتوانسته ام . و برای همین مادرم وقتی سفره را می خواهد جمع کند غذای اضافه در سفره دارد. اما فقط مادرم اینطور نیست . بقیه هم همین رفتار را دارند. در خانه ی خواهرم ، برادرم و دا
    یومونچه معمولا عادت ندارد به وسایل خانه دست بزند. بیشتر از همه سرش به کار خودش است. فقط این وسط گیر داده به یکی از کابینت ها [فقط هم همان یکی] و هر بار می آید خانه می رود سر وقت همان یکی و هی باز و بسته اش می کند و گاهی قاشقی چیزی از آن تو برمی دارد. اما دیشب که شاخدار حوصله ی حادثه آفرینی دوباره نداشت، وقتی دید یومونچه هی می رود سمت کابینت مورد علاقه اش، پرسید: "یه چیز پرز پرزی و پشمالو ندارین؟ ازش میترسه"
سپس سفره پاک کن قرمز پشمالویی که تقدیم
آداب نشستن بر سر میز غذانشستن سر میز یا سفره در مهمانی ها آداب و اصولی دارد که هم میزبان و هم مهمان باید رعایت کنند.حال در برگزاری مهمانی های رسمی و تشریفاتی این قوانین کمی سفت و
سخت تر است.این آداب تقریبا در تمام دنیا مرسوم است و اگر شما به یک مهمانی رسمی در جایی دعوت شدید و یا به یک رستوران در هر کشوری رفتید بهتر است آنها را رعایت
کنید.ما در این مطلب این قوانین را بطور خلاصه بیان کرده ایم.

ادامه مطلب
رستوران زیتون نیازمند آشپز و سرآشپز
رستوران زیتون نیازمند آشپز وسر آشپزرستوران زیتون شعبه رشتیان به آشپز وکمک آشپز مرد نیاز داردحداقل تحصیلات مورد نیاز : دیپلمنوع قرارداد : تمام وقت
انتشار : سه روز پیش
# آشپز
شماره تماس: ۰۹۱۱۸۸۸۸۷۶۸
اواخر پاییز بود و یک روز جمعه تصمیم گرفتیم بریم تنگل سرآسیاب در روستای خوشاب برای پیاده روی . ساعت 8 از بردسکن حرکت کردیم و ساعت 1 ظهر برگشتیم . فاصله بردسکن تا روستای خوشاب هم حدود 35 کیلومتر است . به روستا که رسیدیم ماشین رو در ابتدای باغات و تنگل گذاشتیم و تا نزدیکی سد خوشاب پیاده روی کردیم . هوای تنگل خوشاب هم خیلی سرد بود . زمان پیاده روی در تنگل ، رفت و برگشت حدود 3 ساعت طول کشید که فوق العاده عالی بود و از طبیعت پاییزی روستای خوشاب لذت بردیم .
قبل‌ترها وقتی نبودید، مثلا برای چند روز، چند هفته و یا حتی چند ماه. فکر می‌کردم که خوشی‌های واقعی جای دلخوشی‌های کوچک مجازی را برایتان پر کرده است. مثلا اس‌ام‌اس یار جای آن کامنت فلانی که منتظرش بودید، یا حتی استوری یار جای پستی که غیرمستقیم به شما اشاره کرده باشد. قبل‌ترها فکر می‌کردم که اینجا دور هم جمع می‌شویم که سفره عریض و طویل غصه‌هایمان را باز کنیم و هر کس به قدر توان چیزی از سفره بردارد و بارمان را سبک کند. فکر می‌کردم اینجا هرچ
رستوران لارا بالیکوی
یکی از بهترین رستوران های موجود در آنتالیا رستوران لارا بالیکوی می باشد.رستوران لارا بالیکوی رستورانی است که به علت داشتن بهترین غذاهای دریایی بسیار معروف می باشد.با توجه به این موضوع که رستوران لارا بالیکوی در میان مردم بسیار محبوب شد شعبه دوم آن نیز افتتاح شد که محل قرارگیری آن در محدوده ای می باشد که دارای منظره ی بسیار زیبایی است.طراحی دو رستوران لارا بالیکوی به سبک مدرن می باشد که تراس زیبایی نیز دارد.از منوهای وی
چگونه می توانیم با اجرای چربی گیر، از گرفتگی لوله ها و چاه فاضلاب جلوگیری کنیمیکی از آلاینده های معمول در فاضلاب صنایع مختلف همچون رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی، وجود روغن و چربی در پساب خروجی می باشد، در برخی موارد غلظت آلاینده های فوق به قدری بالا است که لزوم استفاده از یک واحد چربی گیر برای جلو گیری از ایجاد مشکلات بیشتر نظیر (آلودگی محیط زیست و گرفتگی چاه و انسداد) توصیه می گردد استفاده از چربی گیر در آشپزخانه های رستوران ها و تالارهاآ
در حمام خوردنی خورده‌اید؟ به حمام نوبر بروید و ببینید چه لذتی دارد!

تا به حال در حمام کوفته تبریزی خورده‌اید؟ چای در استکان لب طلایی کمر باریک چطور؟ به حمام نوبر تبریز بروید. روی تخت‌ بنشینید. به مخده لم بدهید و هر آنچه از اغذیه و اشربه  لذیذ دلتان می‌خواهد نوش جان کنید. حمام نوبر یک حمام ایرانی و تاریخی  متعلق به ابتدای قرن 19 است که با حفظ ویژگی‌ها و ظاهر پیشین خود، در  کاربری متفاوت به حیاتش ادامه می‌دهد. این حمام که در فهرست میراث ملی
در طول این سال ها  وقتی مامان بعد از نبرد یک تنه با کار خانه کم می آورد و در رخت خواب می افتاد و ما هم گیج و سرگردان دنبال زودپز و هاون و ادویه و گوشت خورشتی و سبزی سوپ و آش و... می گشتیم و هر ثانیه دعا می کردیم مامان زودتر خوب شود تا از این اوضاع داغان و شلم شوربا نجات پیدا کنیم.دقیقا همان لحظه ها با هم تصمیم می گرفتیم که از این به بعد هر کدام گوشه ی کاری را بگیریم تا به آن اوضاع نیفتیم.دو سه روز اول خوب پیش می رفت و بعد دوباره و دوباره  از زیر کار در
طرز تهیه کباب تابه ای
کباب تابه ای یکی از محبوب ترین کباب های خانگی ایرانی است. دلیل محبوبیت این کباب این است که اولا دستور پخت آسانی دارد و همه می توانند آنرا در منزل تهیه کنند و دلیل مهم تر محبوبیت کباب تابه ای طعم بسیار خوب آن است. اکثر کباب ها مانند کباب کوبیده ، کباب چنجه و … از رستوران ها وارد خانه ها شده اند اما جالب است بدانید کباب تابه ای از معروف ترین کباب های خانگی است که به خاطر محبوبیت بالایی که دارد از منازل به منوی رستوران ها را
سفره حصیری یکی از خاص ترین و زیباترین محصولات استان گیلان است که از آن برای چیدمان محیط داخلی منزل و یا محیط کار استفاده می کنند که ما در فروشگاه اینترنتی گیلی شاپ سعی نموده ایم انواع این محصول را در کنار یکدیگر جمع آوری کنیم. شما با تهیه و خرید سفره حصیری بی شک می توانید محیط منزل خود را کاملا کلاسیک و سنتی کنید.
تزیین سفره شب یلدا با شمع شب یلدا استوانه ای
در اخرین شب پاییز وقت آن است که دور هم جمع شویم و با خانواده طولانی ترین شب سال را جشن بگیریم و بی شک در چنین شبی همه به فکر تزیین میز تنقلات با تم های شب یلدا خواهند افتاد که یک ایده جالب برای تزیین میز یلدا نورانی کردن آن با انواع شمع تزیینی مناسب یلدا باشد.
شمع شب یلدا استوانه ای یکی از تم های مناسب برای نورانی کردن سفره یلدا خواهد بود و با چیدمان در بین انواع تنقلات و ظروف یلدا فوق العاده شیک دید
خانه های قدیمی را دوست دارم چونکه... 
چایی همیشه دم بود
روی سماور
توی قوری. 
در خانه همیشه باز بود
مهمانی ها دلیل و برهان نمی خواست. 
غذاها ساده و خانگی بود
بویش نیازی به هود نداشت
عطرش تا هفت خانه می رفت
کسی نان خشکه نداشت
نان برکت سفره بود. 
مهمانِ ناخوانده، آب خورشت را زیاد می کرد
بوی شب بو ها و خاک نم خورده حیاط غوغا میکرد
خبری از پرده های ضخیم و مجلسی نبود، نور خورشید سهمی از خانه های قدیم بود!
دلخوری ها مشاوره نمی خواست
دوستی ها حساب و کتاب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها